Modele anatomiczne

Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, ale także weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w profesjonalnych sklepach. Lecz nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli lekarze także poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest nadzwyczaj wielki. Najbardziej powszechne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę dużo się nauczyć. Możemy więcej kupić ale i wyłącznie samą np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one bardzo precyzyjnie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie przedstawiają przebieg choroby i jego poziomy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też szczególnie ciekawych i niezwykłych. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą także wyposażony jest w uchwyt i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu.

Te modele anatomiczne są niezwykle interesująco wykonane i dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie perfekcyjnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Są też ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa zlokalizować w pewnym miejscu także nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Właśnie jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i by odtworzyć ich elementy należny je zwiększyć. Takim przypadkiem może być przykład głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Odzwierciedla on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane toż np mrówka 30x powiększona. Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy nabyć np jako typ stopy konia. Występuje on w kilku wariantach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też bardzo dużym zainteresowaniem. Wybór jest niewątpliwie duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują zawsze możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane spółki, które są od lat na rodzimym rynku.